Prekast'ın Sağladığı Avantajlar

07.10.2022
Prekast'ın Sağladığı Avantajlar

Ülkemizdeki şehirlerde inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte hem modern yapılar ortaya çıkmaya başladı hem de eski yapılar restore çalışması ile yenilendi. Elbette bunların yanında son dönemde peyzaj alanı aşırı popüler olmaya başladı. Şimdi gelelim konumuza. Prekast cephe kaplama sistemlerinin eski sistemlere göre bir çok avantajı vardır. Bu ihtiyaçlar için kişilerin ek harcama yapmasını engelleyen ürünlerimiz ile siz de tanışmak için ofisimize gelmenizi öneririz.

Beyaz çimento, cam elyaf ve silis kumu kullanılarak ortaya çıkan bileşimden meydana gelen panellerin sağlamlığı ve güvenilirliği oldukça iyidir. Bu sistemin esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı son dönemde çok tercih edilmeye başlandı. Bunun en önemli nedeni ise ülkemizde bulunan deprem olasılığıdır. Ayrıca malzemeler yanmaz malzeme oldukları için yangına karşı dayanıklılık süresi de yüksektir.

Prekast ve Yalıtım Seçenekleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan yapı ihtiyaçlarından birisi de su izolasyonu uygulamasıdır. Yağmur ve kar gibi olaylarda binaların kolonları ve temeli aşınma ve paslanmaya karşı her ne kadar çaresiz olsa da prekast bu soruna çözüm getirmiştir. Prekast getirmiş olduğu sistemle bir nevi su izolasyonu sorununu kökten çözmüştür. Bunların yanında ısı yalıtımı çalışmasında ihtiyaçlara göre kullanılan izolasyon malzemelerinden maksimum verim sağlanmakta ve belirli bir oranda da ses yalıtımını da gerçekleştirmektedir.

Alan Kazandıran Seçenekler

Yapı sisteminde alan kazandıran seçenekler de mevcuttur. Prekast sisteminde diğer sistemlere göre dış duvar ihtiyacı vardır. Dıştan örülen duvarlara dekor ve renk seçeneği uygulanarak örme işlemi tamamlanır. Sadece GRC paneller de iç duvara ihtiyaç duyulmamaktadır. Zaten diğer bütün seçenekler mevcut sistem üzerinde vardır. Tabii burada iç mekandan aşırı bir zaman kazanımı söz konusudur. Böyle detayları incelediğinizde prekast uygulamasının fiyatları biraz yüksek gibi gelebilir. Fakat maliyet hesaplaması yaptığınızda bu sistemin daha ekonomik olduğunu anlamış olacaksınız.

Prekast cephe sisteminin bakım masrafları da oldukça düşüktür. Sınırsız tasarım seçeneklerine sahip olması sebebiyle insanların yaşam alanlarında bir çok avantaj sağlamaktadır.

Siz de prekast cephe sistemi konusunda bilgi almak isterseniz randevu talep etmeniz durumunda uzman ekibimiz konu ile ilgili sizlere detaylı olarak bilgilendirecektir.

Tümü

Son Prekast Projelerimiz