Prekast Betonun En İyi 10 Avantajı

17.09.2021
Prekast Betonun En İyi 10 Avantajı

Prekast beton günlük kullanıma oldukça dayanıklıdır. Prekast beton, hava koşullarına ve yangına, küf ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Prekast beton sel sularına ve yangınlarda az hasarlı şekilde durur. Aynı zamanda, genişleyen, büzülen ve sonunda yıpranan daha az yapı malzemesinden çok daha fazla kış donma-çözülme döngüsüne dayanır. Prekast beton her geçen gün daha da uzun ömürlüdür bu beton çeşidi ile yapılan birçok bina yıllardır sapasağlam şekilde durmaktadır. Prekast beton ağır yükleri destekleyebilir. Ağır miktarda stres, nokta yükleri veya ağırlığı kaldırabilecek bir yapı malzemesine ihtiyacınız varsa, mantıklı olan tek şey betonarme prekast betondur.

Prekast beton ince, kalın, ağır veya hafif olabilir. İşte size bir bakış, mimarlar: Ne tür bir yapı inşa etmek istediğiniz önemli değil, prekast beton, çalışması için özelleştirilebilir. Kamış gibi ince ve narin betona mı ihtiyacınız var? Sorun değil  ve kilo konusunda da endişelenmeyin. Prekast beton yüzebilecek kadar hafif yapılabilir. Prekast beton, beyaz ve siyah dahil olmak üzere çok çeşitli renklerde gelir.  Normal boyanın aksine, renk güneşte hızla solmaz ve bozulmaz. Prekast beton, yüksek düzeyde hassasiyet ve ayrıntı sağlar. Hassas kalıplar son derece ayrıntılı prekast beton parçalar oluşturabilir, bu nedenle tasarımlarınızda postmodern olmaktan çekinmeyin.

Prekast beton, rengini değiştirmek için boyanabilir. Az bakım gerektiren, kalıcı bir renk mi istiyorsunuz? Prekast betonu da boyayabilirsiniz. Prekast beton sahada hızla yükselir ve şantiye etkisini azaltır. Prekast beton elemanlar saha dışında yapıldığı için ortaya çıktıklarında anında yerleştirmeye hazır hale gelirler. Şaniteye kullanım açısı noktasında yara sağlayan bir yapı malzemesidir Prekast beton yerel kaynaklıdır ve çevre açısından güvenlidir. Prekast beton, kısmen demir ve çelik endüstrilerinden gelen yüksek fırın cürufu ve kömür endüstrisinden gelen yakıt külü gibi geri dönüştürülmüş kaynaklarla yapılan, çevresel kirlilik izinin en aza indirildiği anlamına gelen, oldukça sürdürülebilir bir malzemedir. Ayrıca  çevresel yönergeleriyle de uyumludur. Hepsinden iyisi, ülkedeki yaklaşık  olarak birçok prekast tesisi ile büyük olasılıkla yerel bir üretici bulabilecek, paranızı topluluğunuzda tutabilecek ve teslimat sürelerini azaltabileceksiniz.

Tümü

Son Prekast Projelerimiz